Офіційний сайт Комісії УСА "Діти і печери"

З 17 по 24 серпня за сприяння Комісії УСА "Діти і печери" відбувся спелеовиїзд юних туристів з Мелітополя під чуйним керівництвом спелеологів Мелітопольського спелеоклубу "Каскад".

Більшість учасників виїзду вперше побували не тільки в гіпсових печерах, а і в самому центрі нашої країни - в Тернопільській області. Учасники спелеовиїзду жили в с.Залісся на базі Чортківського спелеоклубу "Кристал", який є опікуном печери Млинки.

За час перебування в Заліссі діти відвідали три печери: Млинки, Мушкарова Яма та Угринь.

У перший день за планом була печера Мушкарова Яма.

Це 10-а за протяжністю печера України довжиною 6,2км. Печера розташована на північно-східному схилі г.Мушкарів (по найменуванню якого печера і отримала свою назву). Опікуном і дослідником печери є клуб спелеологів "Карст" (м.Київ) під керівництвом Ігоря Стефанишина, який і провів для мелітопольців захоплюючу екскурсію по печері. До речі, відвідування печери Мушкарова Яма збіглося із 125-ю експедицією київських спелеологів, присвяченою 10-річчю відкриття печери. Вперше у вхідну частину печери київські спелеологи потрапили 24 серпня 2008 року.

Починаючи з другого дня юні туристи ходили в печеру Млинки - 4-а за протяжністю печера України.

Її протяжність на сьогоднішній день складає 52км. Печера є пам'яткою природи загальнодержавного значення. За три виходи діти відвідали Центральний, Північний, Східний та Західний райони. На Півночі побували в залах Величний, Музей і Спелеологів. В Східний район пройшли через розпору Ушба і далі Зал Піонер, Велика галерея, Камінь Підошва, Зал Кастере, Бечо, Сімейний Зал. Вихід завершився Ходом Підкова і Головою Буйвола. Третій вихід - це були Дитяча розпора - Зал Брест - Казка - Лабіринт Шукачів.

Завершальною у спелеопрограмі була печера Угринь - 15-а за протяжністю печера України.

Її загальна довжина 2,12км. Печера є пам'яткою природи місцевого значення. У ній юні туристи пролізли Прокатний Стан, М'ясорубку, побували в Чортовій Хаті, через Гордіїв вузол потрапили в Зал Богів.

На останній день був запланований піший похід на мальовничу річку Серет з відвідуванням аргилітового каньйону.

24 серпня усі задоволені і щасливі вирушили в дорогу додому - у рідний південний Мелітополь.

На додаток хочеться подякувати усім, хто допоміг в організації виїзду: Лясковському Колі та Колісник Оксані за допомогу в пошуку транспорту з Тернополя до Залісся, чудовим екскурсоводам Ігорю Стефанишину, Анні Шепель, Івану Фіялу та Чортківському спелеоклубу "Кристал", особливо Володимиру Снігуру, за гостинність і колоритний відпочинок на своїй базі.

Написати нам